Iskra ERO IE-EA 1450 – бензински Сврдел за земја со моќен мотор
Продавач:
Без разлика дали работиш во градежништво, земјоделство или уредување на дворови – Iskra ERO IE-EA1450 е моќна алатка што ќе ти заштеди време, труд и нерви.Овој двотактен бензински сврдел со мотор од 1,45 kW и 51,7 cm³, овозможува брзи и прецизни дупки со минимален напор.
Со максимална брзина до 8500 врт/мин, сврдел со должина од 800 mm и пречник до 300 mm, оваа машина е идеална за поставување столбови, садење дрвја, изградба на огради и многу повеќе.
Дополнително, во сетот добиваш и три сондри со различни димензии (100 mm, 150 mm, 200 mm) – за да можеш лесно да се прилагодиш на секој проект.
Original price was: 18.600 ден.Current price is: 16.600 ден.
4.150 ден на 4 рати
На залиха
На залиха
Флексибилно плаќање на 4 рати со 0% камата.
Овој производ може да се купи на рати преку mintCredit
Детален опис
🔧 Технички карактеристики:
Модел: Iskra ERO IE-EA1450
Мотор: 2-тактен, 1E44F-5, со едно цилиндрично воздушно ладење
Моќност: 1,45 kW
Запремнина на моторот: 51,7 cm³
Брзина на моторот: 300 врт/мин
Максимална брзина на сврделот: 8500 врт/мин
Резервоар за гориво: 980 ml
Должина на сврдел: 800 mm
Максимален пречник на сондра: 300 mm