ISKRA ERO Клипен компресор 2200W 50L 8 bar (IE-AC2065-50)
Продавач:
ISKRA ERO IE-AC2065-50 е клипен компресор со моќност 2200 W и резервоар 50 L, наменет за професионална и полупрофесионална употреба. Обезбедува работен притисок до 8 bar и усисна моќ до 250 l/min, што го прави одличен за пневматски алати, боење и задачи што бараат стабилно снабдување со компримиран воздух.
Original price was: 32.990 ден.Current price is: 24.990 ден.
6.248 ден на 4 рати
На залиха
На залиха
Флексибилно плаќање на 4 рати со 0% камата.
Овој производ може да се купи на рати преку mintCredit
Детален опис
Клипен компресор 2200W со резервоар 50L и притисок до 8 bar
ISKRA ERO IE-AC2065-50 е високоефикасен клипен компресор дизајниран за професионална и полупрофесионална употреба. Со моќност од 2200 W и максимална усисна моќ од 250 l/min, овозможува брзо полнење и сигурна работа во задачи каде е потребен постојан извор на компримиран воздух.
Предности
Моќен мотор 2200 W за побарувачки задачи
Резервоар 50 L за постабилен притисок и подолга работа
Работен притисок до 8 bar
Усисна моќ до 250 l/min за брзо полнење
Погоден за пневматски алати, боење и работилнички примени
Технички карактеристики
Бренд
ISKRA ERO
Модел
IE-AC2065-50
Тип
Клипен компресор
Називна моќност
2200 W
Напон
230 V ~ 50 Hz
Брзина (празен од)
950 min⁻¹
Усисна моќ (макс.)
250 l/min
Работен притисок (макс.)
8 bar
Капацитет на резервоар
50 L
Димензии на резервоар
250 × 700 mm